Mali Nurkowie - szkoła pływania
dzieci i niemowląt

Zobacz co u nas:

Bez obaw możesz nam zaufać, bo program, który opracowaliśmy, jest wypadkową wieloletniego doświadczenia w ratownictwie wodnym i metod stworzonych przez najlepszych specjalistów na świecie.

Mali Nurkowie to szkoła pływania dla dzieci i niemowląt w Krakowie, która powstała w 2016 roku poprzez zebranie wieloletniego doświadczenia z zakresu ratownictwa, metodyki nauczania pływania oraz wiedzy zaczerpniętej z książek i kursów dostępnych od zagranicznych pionierów w tej dziedzinie. Nasza szkoła nastawiona jest na rozwój dziecka w oparciu o pozytywne doświadczenia z rodzicem

Naszym celem jest nauczenie Twojego dziecka podstawowych technik bezpiecznego przebywania w wodzie. Przy okazji, pokażemy Wam korzyści i przyjemność, jakie daje wczesny kontakt z wodą. Prowadzimy zajęcia według autorskiego programu, bazującego na idei bezpieczeństwa: samokontroli, a nasze kursy to świetny sposób na spędzanie wolnego czasu z korzyścią dla Ciebie i dziecka.

W 1988 roku Laurie Lawrence, trener australijskiej kadry pływaków, opracował program nauki pływania dla niemowląt, który szybko zdobył uznanie na całym świecie. My wzięliśmy z niego to, co najlepsze i wzbogaciliśmy go własnym doświadczeniemProgram pierwotnie był częścią kampanii zapobiegającej utonięciom wśród dzieci. 

Nasz zespół

alina
Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie, magister wychowania fizycznego o specjalności: gimnastyka korekcyjna.

Miłośniczka aktywnego i zdrowego stylu życia. Od najmłodszych lat związana ze sportem (sporty wodne, fitness, narciarstwo i crossfit). Uwielbia warsztaty kulinarne i podróże – głównie w poszukiwaniu nowych smaków.

Po kilku latach pracy jako Ratownik WOPR oraz instruktor pływania dzieci i dorosłych, zainteresowała się pływaniem niemowląt i małych dzieci. Praca z najmłodszymi była na tyle ciekawa, że zdecydowała o założeniu własnej szkółki „Mali Nurkowie”. Od tego momentu nieustannie poszerza swoją wiedzę w tym zakresie i przekazuje ją dalej szkoląc instruktorki, które prowadzą zajęcia w jej szkole.

Prywatnie mama dwóch córek – Anieli i Julii, które uczy miłości do wody.

Kursy i szkolenia:

Kursy: Instruktor pływania; doszkalający kurs dla instruktorów pływania w zakresie prowadzenia zajęć ruchowych w wodzie z dziećmi w wieku niemowlęcym i poniemowlęcym (Polskie Stowarzyszenie Pływania Niemowląt); Kurs nauki pływania niemowląt i małych dzieci w australijskiej szkole Lauriego Lawrenc’a (WorldWideSwimSchool); „Jak się rodzą wodne dzieci“ – letnia szkoła Evy Kiedroňovej; weekend „Rozwijaj się maluszku”; Metodyka pływania 1-3 latków w Czechach u Evy Kiedroňovej; Narciarstwo Zjazdowe; Ratownik WOPR; Kwalifikowana Pierwsza Pomoc; Nurkowanie P1 CMAS; Sternik Motorowodny; Masaż klasyczny; Dietetyka – stopień podstawowy i zaawansowany; Nurkowanie niemowląt i dzieci do lat 6. z elementami samoratownictwa u Evy Kiedronovej.

Konferencje/Szkolenia: Międzynarodowa konferencja „Pływaj z Autyzmem” z Tammy Anderson-Lee i Cathy Ball; Międzynarodowa konferencja z Carlosem i Eduardą Santos z Portugalii; Międzynarodowe warsztaty PSPN w Toruniu prowadzona przez Marion Falzeder z Austrii ”For Baby and infant swimming”; Międzynarodowa Konferencja PSPN nt. „Pływanie niemowląt i małych dzieci” z wykładami specjalistów tj. Eva Kiedronova, Terje Stakset, Basia Szpak-Borst; PRE/POSTNATAL: Trening kobiet w ciąży i po ciąży; Aktywne 9 miesięcy; Aqua aerobik.

gosia
Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie na kierunkach: turystyka przygodowa oraz wychowanie fizyczne.

Z zamiłowania podróżniczka i cyklistka. Wychowana w obecności lasów, jezior, muzyki i sportu – od zawsze pełna radości będąc w przestrzeni i ruchu. Instruktor pływania rekreacji i sportu, aquafitness i gimnastyki korekcyjnej.

Prywatnie mama Jagody.

Kursy i szkolenia:

Instruktor pływania; Kurs podstawowy Halliwick – pływanie osób niepełnosprawnych; Młodszy Ratownik WOPR; Wychowawca kolonijny; Wewnętrzne szkolenia z zakresu pływania dzieci i niemowląt; Metodyka nurkowania niemowląt i dzieci od urodzenia do wieku przedszkolnego  szkolenia wewnętrzne; Doszkalający kurs w zakresie prowadzenia zajęć ruchowych w wodzie dla dzieci i niemowląt pod okiem Aliny Wicherek.

kalina
Absolwentka Krakowskich Szkół Artystycznych oraz Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.

Ze sportem i wodą związana od dziecka, trenowała pływanie w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Krakowie i postanowiła powrócić do tego sportu jako instruktorka. Jej marzeniem była praca z małymi dziećmi.

Ma szereg pasji, m.in. windsurfing, surfing i profesjonalne nurkowanie, a także szeroko pojęta aktywność fizyczna, począwszy od jazdy konnej czy snowboardu, a kończąc na boksie. Jednak to pływanie od zawsze było jej ulubionym sportem ze względu na szereg korzyści idących za ruchem w wodzie. Jej celem jest zachęcanie dorosłych i ich dzieci do aktywnego spędzania czasu. Jest certyfikowanym ratownikiem wodnym, więc bezpieczeństwo na basenie podczas zajęć to dla niej priorytet.

Kursy i szkolenia:

Animator Dzieci i Młodzieży; Wychowawca Wypoczynku; Sędzia Pływania Klasy II; Płetwonurek Wodny CMAS; Ratownik Wodny WOPR; Kwalifikowana Pierwsza Pomoc; Instruktor Pływania w Akademii Mistrzostwa Sportowego; Instruktor Nauki Pływania dla Niemowląt; Wewnętrzne szkolenia z zakresu pływania dzieci i niemowląt; Metodyka nurkowania niemowląt i dzieci od urodzenia do wieku przedszkolnego  szkolenia wewnętrzne; Doszkalający kurs w zakresie prowadzenia zajęć ruchowych w wodzie dla dzieci i niemowląt pod okiem Aliny Wicherek.

ola
Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie na kierunku fizjoterapia.

Od ponad 10 lat pracuje z dziećmi z problemami neurologicznymi, wadami genetycznymi, problemami z napięciem mięśniowym i innymi zaburzeniami rozwoju. Praca jest jej pasją, co potwierdzają wszyscy jej pacjenci.

Swoją przygodę rozpoczęła w Maltańskim Centrum Pomocy Dzieciom jako wolontariusz, a następnie terapeuta. Pogłębiając swoją wiedzę, z czasem samodzielnie kontynuowała pracę terapeutyczną z dziećmi z problemami rozwojowymi. Ola prowadzi zajęcia indywidualne w Centrum Rozwoju Małego Nurka, zarówno w wodzie, jak również na lądzie.

Kursy i szkolenia: 

NDT-Bobath, NDT-Bobath Baby, NDT-Bobath Advance, PNF; terapeuta oddechowy AFE; kurs Halliwick, Halliwick Advance oraz Basic Watsu; Wewnętrzne szkolenia z zakresu pływania dzieci i niemowląt; Metodyka nurkowania niemowląt i dzieci od urodzenia do wieku przedszkolnego  szkolenia wewnętrzne; Doszkalający kurs w zakresie prowadzenia zajęć ruchowych w wodzie dla dzieci i niemowląt pod okiem Aliny Wicherek.

iza
Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie na kierunku fizjoterapia.

Ze sportem związana od zawsze, od najmłodszych lat wszędzie było jej pełno. W dzieciństwie intensywnie trenowała szermierkę i była mocno związana z pływaniem – co zostało jej do dziś. Miłośniczka podróży. 

Uwielbia pracę z dziećmi i wie jak ważne jest motywowanie do aktywności fizycznej w czasie wolnym (np. pływanie, gimnastyka, spacer, rolki), gdyż każda z tych form ruchu nie tylko wpływa stymulująco na rozwój i dojrzewanie, ale także na zachowanie zdrowia i kondycji fizycznej w wieku dorosłym. Jako instruktor wyznaje zasadę: Nauka przez dobrą zabawę.

Prywatnie mama dwóch córek: Hanny i Amelii. 

Kursy i szkolenia:

Instruktor pływania; Metodyka pływania 1-3 latków w Czechach u Evy Kiedroňovej; Wychowawca kolonijny; Pierwsza pomoc przedmedyczna; Nurkowanie niemowląt i dzieci do lat 6. z elementami samoratownictwa u Evy Kiedronovej w Czechach; Wewnętrzne szkolenia z zakresu pływania dzieci i niemowląt; Metodyka nurkowania niemowląt i dzieci od urodzenia do wieku przedszkolnego  szkolenia wewnętrzne; Doszkalający kurs w zakresie prowadzenia zajęć ruchowych w wodzie dla dzieci i niemowląt pod okiem Aliny Wicherek.

kinga
Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie, magister wychowania fizycznego o specjalności: gimnastyka korekcyjna.

Sport towarzyszy jej od zawsze, a jej kariera sportowa przez długi czas skupiała się wokół gry w unihokeja. Wielokrotna reprezentantka Polski w kategoriach juniorskich i seniorskich. 

Przez wiele lat trener i wychowawca na obozach unihokejowych i sportowo-rekreacyjnych. Prowadząc zajęcia z dziećmi próbuje wpływać nie tylko na ich rozwój, lecz także zainteresować wszelkimi formami aktywności fizycznej.

Prywatnie mama Ignacego i Marcela.

Kursy i szkolenia:

Instruktor pływania; Instruktor unihokeja, piłki siatkowej, piłki nożnej; Wychowawca kolonijny; Wewnętrzne szkolenia z zakresu pływania dzieci i niemowląt; Metodyka nurkowania niemowląt i dzieci od urodzenia do wieku przedszkolnego  szkolenia wewnętrzne; Doszkalający kurs w zakresie prowadzenia zajęć ruchowych w wodzie dla dzieci i niemowląt pod okiem Aliny Wicherek.

agnieszka
Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie na kierunku fizjoterapia.

W szkole trenowała pływanie oraz taniec. Od zawsze jej pasją była praca z dziećmi, którą mogła spełniać jako wychowawca kolonijny i wolontariusz w ośrodku hipoterapii. 

Wolny czas najbardziej lubi spędzać aktywnie (nurkowanie, wspinaczka, jazda konna). 

Kursy i szkolenia: 

Instruktor pływania; Aktywność fizyczna kobiet w ciąży; Aktywność fizyczna kobiet po porodzie; Blizna – terapia kompleksowa (wszystkie MOVUTO); Wychowawca kolonijny; Wewnętrzne szkolenia z zakresu pływania dzieci i niemowląt; Metodyka nurkowania niemowląt i dzieci od urodzenia do wieku przedszkolnego  szkolenia wewnętrzne; Doszkalający kurs w zakresie prowadzenia zajęć ruchowych w wodzie dla dzieci i niemowląt pod okiem Aliny Wicherek.

olga
Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Wychowania Fizycznego w Charkowie

Od dziecka trenowała pływanie, a jej pasją jest chodzenie po górach i aktywny styl życia. Uczy pływać małych jak i dużych adeptów oraz pracuje z dziećmi niepełnosprawnymi.

Kursy i szkolenia:

Instruktor pływania; Instruktor jogi dla dzieci; Wychowawca kolonijny; Masaż klasyczny, sportowy i bańką chińską; Metodyka pływania 1-3 latków w Czechach u Evy Kiedroňovej; Wewnętrzne szkolenia z zakresu pływania dzieci i niemowląt; Metodyka nurkowania niemowląt i dzieci od urodzenia do wieku przedszkolnego  szkolenia wewnętrzne; Doszkalający kurs w zakresie prowadzenia zajęć ruchowych w wodzie dla dzieci i niemowląt pod okiem Aliny Wicherek.

asia
Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie, magister wychowania fizycznego o specjalności: gimnastyka korekcyjna.

Ze sportem związana od dawna, począwszy od biegów przełajowych i łyżwiarstwa szybkiego, kończąc na zamiłowaniu do pływania, fitnessu oraz zdrowego stylu życia. Zaraża swoich podopiecznych miłością do sportu. 

Jej zainteresowania koncentrują się wokół stymulacji prawidłowego rozwoju dzieci poprzez aktywność fizyczną. Po kilku latach pracy z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi zainteresowała się pływaniem niemowląt, gdyż wie, jak ważne jest oswajanie z wodą już od pierwszych miesięcy życia. Już wtedy można wpływać na rozwój psychoruchowy maluszka, korzystając z potencjału wodnego świata. 

Prywatnie mama Ady. 

Kursy i szkolenia:

Kursy: Instruktor pływania; instruktor pływania niemowląt; Metodyka pływania 1-3 latków w Czechach u Evy Kiedroňovej; Kurs nurkowania P1, koszykówki, gimnastyki korekcyjnej, wrotkarstwa i łyżwiarstwa; Fitness ze specjalnością ćwiczenia siłowe; Animator zabaw dziecięcych; Wychowawca kolonijny; Nurkowanie niemowląt i dzieci do lat 6. z elementami samoratownictwa u Evy Kiedronovej; Wewnętrzne szkolenia z zakresu pływania dzieci i niemowląt; Metodyka nurkowania niemowląt i dzieci od urodzenia do wieku przedszkolnego  szkolenia wewnętrzne; Doszkalający kurs w zakresie prowadzenia zajęć ruchowych w wodzie dla dzieci i niemowląt pod okiem Aliny Wicherek.

Konferencje/szkolenia: Międzynarodowa konferencja pływania niemowląt i małych dzieci z Carlosem i Eduardą Santos z Portugalii.

justyna
Studentka Pedagogiki Przedszkolnej i Wczesnoszkolnej na Uniwersytecie Pedagogicznym im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie.

Interesuje się rozwojem i sposobami wychowania dzieci. Uważa, że nauka powinna odbywać się poprzez zabawę. Związana ze sportem od najmłodszych lat, była zawodniczką klubu pływackiego KS Korona Kraków.

Posiada bogate doświadczenie w pracy z dziećmi, które zdobywała podczas zatrudnienia w żłobku, przedszkolu, jako niania oraz animatorka dziecięca. Jej zaangażowanie i pasja w opiece nad najmłodszymi zostały docenione przez otoczenie.
Ponadto posiada dyplom z Zarządzania Oświatą i Organizacjami Pozarządowymi, co świadczy o jej wszechstronnym podejściu do dziedziny edukacji.

Obecnie regularnie uczęszcza na siłownię oraz zajęcia taneczne.

Kursy i szkolenia:

Instruktor pływania, Wewnętrzne szkolenia z zakresu pływania dzieci i niemowląt; Metodyka nurkowania niemowląt i dzieci od urodzenia do wieku przedszkolnego  szkolenia wewnętrzne; Doszkalający kurs w zakresie prowadzenia zajęć ruchowych w wodzie dla dzieci i niemowląt pod okiem Aliny Wicherek; Animator zabaw dziecięcych, Pierwsza pomoc, Wychowawca kolonijny; Szkolenia z zakresu empatii dla dziecka, analizy rysunku, pracy logopedy w przedszkolu i relacji rodzic-nauczyciel.

marzena
Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie na kierunku turystyka i rekreacja.

Instruktorka fitness oraz aqua aerobiku, w zawodzie pracuje od ponad 25 lat. Jej ulubioną formą zajęć fitness są zajęcia w wodzie. Pasjonatka przyrody i gór. Wielka miłośniczka zwierząt, które na co dzień jej towarzyszą.

Oprócz prowadzenia zajęć przez wiele lat pełniła funkcje koordynatora i menagera w klubach fitness.

Kursy i szkolenia:

instruktor fitness oraz aqua aerobiku; trener personalny; dietetyk sportowy; dogoterapeuta i zoofizjoterapeuta.

olga2
Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie na kierunku fizjoterapia.
W dzieciństwie trenowała łyżwiarstwo szybkie i pływanie. Później jej pasją stała się siłownia, crossfit i biegi z przeszkodami. Miłośniczka sportu i zdrowego stylu życia. Instruktorka aqua aerobiku. 
 
Prywatnie mama Franka i Karoliny.
 
Kursy i szkolenia:
 
Podstawowy kurs aqua u Agaty Litwiniuk (Aqua Dream School); Szkolenie wewnętrzne w zakresie aqua ciąża pod okiem Marzeny Hrakałło-Horawskiej; Doskonalący kurs sprzętowy (Aqua Dream School).
Scroll to Top